WE WANT MORE

KUDA ŽELIMO DA IDEMO

Projektom WWM, hrabro izjavljujemo: želimo više.

Doživljavamo kao svoju odgovornost da podignemo inkluzivnost u pozorištu na viši nivo: pristupačnost i inkluziju vidimo kao fundamentalne za oblikovanje i prilagođavanje pozorišnih prostora i radićemo na stvaranju okruženja u kome svako, bez obzira na fizičke ili mentalne uslove, društveno ili kulturno poreklo, može u potpunosti da uživa i učestvuje u umetnosti.

Naša vizija je jasna: socijalna inkluzija osoba sa invaliditetom u pozorište je od suštinskog značaja za izgradnju pravednijeg i pristupačnijeg društva.

Zbog toga se obavezujemo da ćemo uključiti osobe sa invaliditetom u svaku fazu rada, tako što ćemo:

  • uključiti glumce i reditelje sa invaliditetom u naše ansamble;
  • obučiti pozorišne reditelje i glumce kako da svoja pozorišta i predstave učine inkluzivnijim;
  • obučiti pozorišne menadžere i operatere kao da efikasno odgovore na potrebe gledalaca, glumaca i kolega sa invaliditetom;
  • uključiti gluvu publiku u plesne ili muzičke predstave.

Moguće je realizovati predstavu sa raznolikim i inkluzivnim umetničkim ansamblom. Mi smo spremni da to i dokažemo.

SA KAKVIM REZULTATIMA 

  • Sprovesti obuku za 30 pozorišnih reditelja i glumaca iz cele Evrope. TEMA: kako svoja pozorišta i nastupe učiniti inkluzivnijim.
  • Realizovati obuku sa 30 pozorišnih menadžera i operatera iz cele Evrope. TEMA: kako efikasno odgovoriti na potrebe gledalaca, glumaca i kolega sa invaliditetom.
  • Realizovati zajednički umetnički rad na evropskoj inkluzivnoj predstavi sa raznolikom glumačkom postavom, uključujući audio opise, znkovni jezik i titlove na engleskom i nacionalnim jezicima partnera, spremnih za evropsku turneju.
  • Okupiti najmanje 500 gledalaca evropske inkluzivne predstave kroz turneju u 5 evropskih zemalja.
  • Stvoriti evropsku mrežu inkluzivnih pozorišta, koja se sastoji od:
  • našeg konzorcijuma
  • spoljnih strana zainteresovanih da rade na stvaranju istinski inkluzivne i poštovane evropske zajednice.

SA KIM

FEDAPAS

Federacija osnovana 2000. godine spajanjem dva španska udruženja za gluve i nagluve osobe. Fokus je na zdravstvenoj zaštiti, obrazovanju i socio-kulturnoj integraciji. Upravlja organizacijom AUDIOSIGNO.

ATER

Nastao je 1964. godine i razvio se od pozorišne asocijacije u fondaciju koja je pod javnom kontrolom od 2020. godine. Pod direktnom upravom ATER-a nalazi se 15 pozorišta u regionu Emilija-Romanja. Vodeći je partner projekta INCLUSIVE THEATRE(S).

THEAMA

Prva profesionalna pozorišna trupa u Atini sastavljena od umetnika sa invaliditetom, osnovana 2010. godine. Primenjuje inkluzivni model sa izvođačima sa invaliditetom i bez invaliditeta. THEAMA se zalagala za ukidanje uredbe kojom se osobama sa invaliditetom sprečava da pohađaju više dramske škole i akademije.

SAO LUIZ

Ukorenjen u scenskoj umetnosti, nudi raznovrstan program. Platforma koja podržava sve faze kreativnog procesa. Pod direktnim upravljanjem ima više lokacija u Lisabonu.

PLAVO

Organizacija je oasnovna 1995. godine u Beogradu, funkcioniše kao pozorišna laboratorija. Fokusira se na istraživanje dubljih nivoa ljudske komunikacije. Dokazano iskustvo u organizovanju edukativnih radionica i seminara.

SK

Sommerblut festival, pokretačka snaga inkluzivnih i raznolikih kulturnih projekata u Kelnu. U fokusu je inkluzivna kultura bez barijera. U kontinuitetu privlači oko 15.000 posetilaca godišnje.

EUTOPIA

Kulturna organizacija sa sedištem u Italiji, ima za cilj da osnaži nevladine organizacije i subjekte u kreativnom/kulturnom polju za održivije društvo: doprinosi stvaranju relevantnih, uticajnih i održivih praksi kroz kulturne aktivnosti, fokus grupe i međunarodne mobilnosti.